EKİP

ŞELALE ZAİM GORTON
Aile Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı
BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ
SİNEM ÖZBEK
Aile Ofisi Direktörü
BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

ŞELALE ZAİM GORTON

Şelale Zaim Gorton İnci Holding ve Maxion İnci'de Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Bu görevine ek olarak, İnci Holding’in yatırımcısı olduğu Vinci Girişim Sermayesi’nin Yatırım Komitesi Başkanı ve ailelere yatırımlar ve varlıklar konusunda destek hizmetleri sunan İnci Aile Ofisi’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Aynı zamanda Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi’dir. 

Garanti Yatırım Özel Sermaye bölümünde çalıştığı sürede 100 ve 400 milyon dolarlık iki fonun kurulum aşamasında görev almıştır. Daha öncesinde dünyanın en büyük jant üreticisi Hayes Lemmerz ve ABD bazlı özel sermaye fonu Towerview Capital ile finans alanında çalışmıştır.

University of Michigan Hastaneleri, Acıbadem Sağlık Grubu ve Johnson & Johson’un bir kolu olan Mentor Corporation’da olmak üzere sağlık sektörü ve işletme deneyimine de sahiptir.

1982 doğumlu olan Şelale Zaim Gorton, İstanbul Amerikan Robert Lisesi mezunudur. University of Michigan Endüstri ve İşletme Mühendisliği bölümünü 2003 yılında tamamlamış, 2009 yılında UCLA Anderson School of Management’da Finans ve Strateji odaklı MBA yapmış, 2014 yılında ise Wharton Executive Education’da Özel Varlık Yönetimi programını tamamlamıştır.

Aralık 2010’da Certified Financial Accountant (CFA) 1. seviye olmaya hak kazanmıştır; ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu İleri Düzey Lisansı ve 6 Sigma Siyah Kuşak sahibidir. 2011-2021 yılları arasında İnci Aile Konseyi üyesi ve 2013-2015 yılları arasında Aile Meclisi Başkanı olarak görev yapmıştır. Londra-İzmir arası yaşayan Şelale Zaim Gorton, evlidir ve bir oğlu vardır.

SİNEM ÖZBEK

Sinem Özbek, ailelere yatırımlar ve varlıklar konusunda destek hizmetleri sunan İnci Aile Ofisi’nin yönetiminde yer almaktadır.

Kariyerine, 2004 yılında, Hewlett Packard’ın General Motors markasına hizmet verdiği Satış Sonrası departmanında başlamıştır. 2011-2015 yılları arasında Coca-Cola’nın satış departmanında Departman Koordinatörü olarak devam etmiştir. Ardından İnci Aile Ofisi’nde sırası ile Analist, Yatırım ve Proje Yöneticisi olarak görev almıştır. 2019 Haziran ayından itibaren görevine Aile Ofisi Müdürü olarak devam etmektedir.

1981 doğumlu olan Sinem Özbek, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur, evli ve 2 çocuk sahibidir.